Přichází čas stěhování do teplých krajin

Žádné komentáře Share:

Tohle už jsem jednou zažil … v lednu 2016 mě taťka odvezl dodávkou i s motorkou do Janova a odtud jsem mířil trajektem přes Barcelonu až na Kanárské ostrovy (viz cestopis). A teď je to stejné, v tmavě modré… Já prostě miluju jízdu na motorce, moře a sluníčko. A dokud mám tu možnost (díky za ní!) vyhnout se české zimě, vždycky ji bez váhání využiju …

Je neděle 12. listopadu večer a máme sraz s táťkou v Brně u mě na dílně. Jasně, rád bych sedl na motorku a k moři si sám dojel, ale teď už to fakt nejde. Venku je pár stupňů nad nulou a na noc hlásí náledí po celé Evropě. Celou tu atmosféru přesunu jsem zachytil pěkně v tomhle insta story :)

To už je ale pondělí ráno kolem desáté a my stojíme u krásného Lago di Garda. Už se fakt hrozně těším… na motorku, na svobodu i na mou milovanou Itálii. Vyndáváme konečně motorku z auta a zjišťuju, že je fakt příšerná kosa :-)) Úkolem je přesunout se asi 300 km z Lago di Garda do Janova (stylově přes Milano :)) a neumrznout.. a v ideálním případě ani neonemocnět. Výbava teda zahranuje: 3x kalhoty, 3x mikiny, 2x bunda, 3 vrstvy na krk a ledivnovej pás. A docela to v 8 stupních šlo :)) Nová tříválcová Yamaha XSR 900 doslova žadoní o vysoké otáčky, ale ani při 180 kmh sprintu směrem na Milán nějaká extrémní zima nebyla.

Do Janova dorážím v pořádku posilněn čajem na každé jedné pumpě, kterou jsem měl na trase a mám asi 5 hodin než mi pojede trajekt.

Hoši … Janov je fakt strašná díra. A pokaždý, když tady jsem, si připadám fakt na dně… jako bych najednou neznal žádný důvod, proč se těšit ze života… Nevím čím to je, ale jsem si tím 100% jistý a shoduju se na tom s více lidma. Když přijedeš do Janova, máš automaticky chuť skočit z prvního mostu. Tím spíš, když tady čekáš v noci na trajekt, který má obyčejně zpoždění tak 3 – 5 hodin. Takže je půlnoc, skoro mrzne a prostě jen stojíš u motorky a čekáš. No aspoň jsem tu měl dva kolegy na motorkách a mohli jsme hodit řeč o výkonovejch křivkách našich strojů :))

Janov je fakt bída bídoucí, ale stačí přetrpět pár hodin jako troska a druhý den večer se ocitnete v ráji… ve městě, které ve vás vyvolá úplně jiné, vlastně úplně opačné pocity: Nadšení, radosti a energie do života … Barcelona !!!

Já fakt nevím, co to je a proč to je, ale funguje to. Přijedu s nějakou tou motorkou do Barcelony a i když už u nás mají silničáři dost práce s odklízením sněhu, tady si můžu sundat boty, vyhrnout nohavice, pustit do uší třeba koncert Coldplay, rozeběhnout se po pláži a smát se na všechny, které potkám … A taky, že jsem to udělal. Krásnej pocit.

Celý je to umocněný ještě tím kontrastem Barcelona vs. Janov. To byl takovej rozdíl, taková chuť do života… No … Vždyť to říkám: Motorky, moře a slunce!

Barcelona pláž jednoustopou

Kam vlastně jedu a jak?

Tenhle rok jedu zase na Kanárské ostrovy. Můj super kámoš Ondra Vymětalík se tam už před rokem přestěhoval a buduje tam půjčovnu motorek Canary Ride. Great place to be if you know what I mean. Mimochodem, Kanáry jsou rájem zatáček a hezkého počasí, a tak tedy ideální pro půjčování motorek. Však si můžete přečíst můj cestopis.

Trajekt na GC jezdí z města Huelva u Portugalských hranic, ale jenom jednou týdně a bývá hodně vytížený. Měsíc dopředu byl fakt problém sehnat ticket. Původně jsem chtěl jet z Barcelony směrem přes vnitrozemí, Madrid až do Lisabonu a pak podel portugalského pobřeží, ale nakonec kvůli počasí a moři jsem se rozhodl pro jednodušší variantu. Pojedu podél španělského pobřeží přes Valencii, Almerii a Malagu.

A tady je další skvělá věc. Jak jste už na mém blogu asi někdy četli, opravdu rád navštěvuju turistická letoviska a destinace mimo sezónu. Místa, kde je spousta restaurací, barů a kaváren, které ale najednou nikdo nevyužívá. Na jedno takové místo jsem narazil i teď cestou na jih. Trávím víkend v městečku Miraira a podařilo se mi na Airbnb booknout výhodně byt s tím nejkrásnějším výhledem, který jsem kdy zažil… copak zažil… který jsem si vůbec uměl představit :) …

Tak tady jsem trávil svůj víkend :) V 9. patře nejvyšší budovy ve městě stojící na kopci. Fakt dobrý a nemluvě o tom, že mě tu majitel nechal o noc navíc zdarma… Prý stejně neměl dalšího nájemce… se světem to asi ještě pořád není tak špatný :))

Byt v Miraira, Španělsko

Takový cestování v jednom má něco do sebe. Je to 100% svoboda a možnost všechno si v klidu utřídit. Ajťáci s devadesátek by asi řekli “defragmentovat” mozek :)) Ale upřímně? S kámošem to má taky něco do sebe.

Už se fakt moc těším, až zase vyrazíme s Matějem někam na Balkán (tak jako posledně). Nemůžu se dočkat, až se svezem s Ondrou na Gran Canarii. Protože posledně, před rokem a půl to bylo fakt nezapomenutelný! Jezdili jsme na půjčeném BMW F700GS a královně zatáček KTM Duke 690R. Můžete mrknout na video :))

Článek v průběhu mé cesty na trajekt ještě dopíšu a doplním fotky. Stejně tak vám dlužím ještě články z letošní expedice ke Kazašským hranicím, i to se na blogu objeví za pár týdnů.

Mějte se krásně a užívejte ať už s motorkou nebo bez :))

Líbí se vám moje práce? Přidejte se mezi odběratele mého Youtube kanálu, nebo mne sledujte na Facebooku či Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *