Konec prázdnin na horském vzduchu

Žádné komentáře Share:

Konec letních prázdnin za dveřmi a já mám na poslední chvíli šanci užívat si nádherné výhledy, pohodu a nekonečné horské serpentiny. Pojďte si je na malou chvíli užívat se mnou.

Minulý víkend jsme byli s Ondrou pro vysněnou Hondu Dream v Rumunsku a protože jsme bydleli v Pitesti, jen malý kousek od dle Jeremy Clarksona nejlepší silnice světa, nemohli jsme odolat. Jaké překvapení, že jsme si mnohem víc užili cestu podle místních o poznání méně zajímavou. Jedná se o E574 z Pitesti na Brasov viz mapka pod fotkou. Rozhodně doporučuji, pokud budete poblíž.

Už dlouho si myslím, že prostě existují jen dva typy silnice. Na té jedné jedete jako otrok a jako otrok tupě následujete auta všech velikostí před vámi. Jen těžko se můžete svobodně nadechnout a jen těžko se dá hovořit o tom, že motorku na takových tazích „řídíte“. A pak tu jsou ty druhé. Kde jste široko daleko jen vy a motorka a cítíte se jako z dokonalých plakátů. Najednou (většinou) nikam nespěcháte, a víte, že vám v tuhle chvíli horko těžko něco schází. A brána do tohoto asfaltového království začíná 2 až 3 hodinky za Brnem. Ano řeč je o rakouských Alpách.

Pokud jedete do Itálie, máte na výběr prakticky dvě cesty. Levnější, rychlejší, kratší a pohodlnější po dálnici, á nebo dražší, pomalejší, … no však to znáte. Cestu toho typu, která vám bude dopovat dobrou náladu od začátku až do konce.

Je až neuvěřitelný, kolik krásy máme dostupné takřka za domem.

Jezero Hallstätter See.

Hallstätter See

33 km zatáček a stoupání – to chceš! Legendární aplská cesta kolem Grossglockneru.

DSCN1574

DSCN1577 DSCN1586 DSCN1591

A protože máme být v Itálii až zítra, hledáme nocleh pro změnu v horách slovinských. A okolí městečka Bovac vypadá dost dobře (až na ten déšť). A musím vám rozhodně doporučuji hostel Soča Rocks. Velmi příjemné místo, tedy až na naše zážitky v noci, ale o tom zase jindy.

DSCN1597

Třeba někomu přijde vhod mapka, protože 90 % toho co jsme jeli v Rakousku byl hotový motorkový ráj!

Přečtěte si také mé další cestopisy – třeba ten o Gruzii, Arménii nebo USA.

Líbí se vám moje práce? Přidejte se mezi odběratele mého Youtube kanálu, nebo mne sledujte na Facebooku či Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.