Máte rádi klasické motorky? Tohle místo musíte navštívit

Žádné komentáře Share:

Na své tour po Itálii jsem se snažil nejenom pokračovat ve svých nezávislých testech motorek, ale také navštívit zajímavá místa s motorkovou tematikou. Navštívil jsem docela slušné množství muzeí, maloseriových výrobců a úpravců motorek a postupně vám je představím na svém blogu a Youtube kanálu. Začnu ale místem, které ve mě zanechalo asi nejvíc vzpomínek.

Ruota Da Sogno (oficiální web) kousek nad Boloní, je opravdu zajímavá firma. Nikdy jsem nic takového neviděl. Na 6000 m2 shraňuje přes 1200 klasických motocyklů minulého století a skoro 50 hodně ceněných aut. Většina motorek je již po renovaci a na ostatních se postupně pracuje. Trik je v tom, že tohle není muzeum nebo výstava, ale zkrátka firma, která motorky nakupuje, renovuje a prodává. Mám za to, že takové místo je unikátní nejen v kontextu Evropy, ale celého světa. Najdete tu prakticky kompletní řady všech Hond, Yamah, Kawasaki a Suzuki od založení společností do druhé půlky 80. let a někdy ještě novější… Dvoutakty, čtyřtakty i některé prototypy. Jsou tu pokryté také Italské stroje všemožných výrobců (MotoBi, Benelli, Moto Guzzi, Ducati, Aermacchi, …), spousta Vesp, jsou tu endura a trialky, jsou tu i stroje Britské (Ariel, Triumph, BSA, …) byť pochopitelně v omezenějším poštu.

V mém videu mi nejde o porovnávání cen, to si najděte na jejich webu. Rád bych nabídl procházku všem těm, kteří se sem třeba v brzké době nedostanou a zastavím se detailně u některých strojů, ke kterým mám nějaký vztah nebo je mám rád. Zvu vás tedy na první díl prohlídky… Zde:

Mimochodem, připravuji teď názornou mapu všech míst, které jsem v Itálii za posledních 6 týdnů a mají co dočinění s motorkami. Očekávejte ji na mém blogu již v příštích dnech :))

Stroje, které ve videu detailněji rozebírám:

  • BMW R80G/S Paris-Dakar
  • Ducati Scrambler 250
  • Kawasaki H1 Mach III 500
  • Kawasaki Z1
  • Honda CB750 Four K2
  • Ducati 450 RT Desmo

Další informace o místu:

  • Adresa: Via Daniele da Torricella, 29, 42122 Reggio Emilia RE, Itálie (viz mapa)
  • Otevírací doba: od pondělí do pátku 9:30 – 13:00 a pak 14:30 – 19:00 a pak sobota dopoledne
  • Vstupné: Zdarma

A ještě pár fotografií:

Přidejte si můj Youtube kanál do odebíraných, chystám mnoho dalších zajímavých testů, prohlídek a videí s motocyklovou tématikou. Primárním cílem bude poskytovat detailní informace, které budou nezávislé…

Hezký den přeji

 

 

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.