Zero DS ZF13.0 – Test elektromotorky v okolí jezera Como

Žádné komentáře Share:

Tenhle test nese řadu prvenství. Je to mé nejdelší video. První test motorky, který přesahuje 20 minut. Je v něm taky nejvíc nových pocitů. A to proto, že zde poprvé testuji elektrickou motorku.

Video tedy zachycuje mou první zkušenost ze sedla elektromotorky. A jak uvidíte v mém jízdním testu zhruba od 6. minuty videa, lidský mozek zvyklý sedlat posledních 15 let benzinové stroje má dost problémy pobrat všechny ty nové vjemy. No podívejte se sami.

Jinak jedná se o motocykl Zero DS ZF13.0, který v ČR mimochodem prodává Alza. Zero je kalifornský výrobce, jehož snahou je stát se zjednodušeně řečeno Teslou v motorkách a je pravda, že do toho fakt šlapou hodně. S největší pravděpodobností jde o největšího a nejznámějšího světového výrobce elektrických motorek, které nemají být jen na dojíždění, ale mají představovat reálnou alternativu motorek pro zábavu. Verze DS – dual sport má určité terénní schopnosti a ZF13.0 nese označení motoru Z-Force s kapacitou baterie 13kwh slibující dojezd v reálu okolo 180 – 200 km.

Více uvidíte ve videu, které zachycuje můj trip na jezero Como.

Jen dodám, že cestou zpátky jsem to měl přecijen celkem krušný a trochu toho elektrodobrodružství jsem si nakonec užil. To když mi na dálnici do Milana (cca 50 km) začalo svítit 30 % baterie a já se tak začal krčit v krajnici v rychlosti 65 km/h. Při tomhle módu to pak „žralo“ 1 % na 3 km, a tak jsem nakonec motocykl vrátil do půjčovny se 4 % baterie. Tzv. na klid :))

Doufám, že se mi podaří motocykl získat na dlouhodobější test a pak budu moci pochopit a poznat, jaké to je s motorkou žit v reálném světě. To považuji za nejdůležitější.

 

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.