Na Mallorce na půjčeném BMW R nineT Scrambleru

Žádné komentáře Share:

Po docela náročném pracovním maratonu jsem potřeboval krátkou a výživnou dovolenou. Samozřejmě, že spojenou s motorkama. Tomu navíc nahrává v pravdě tragický počasí, který nám motorkářům jaro 2019 přineslo. Přijde mi, že prší 4/5 dní a zbytek je 10 stupňů. Hledám teda letenky… pošilhávám po Kanárských ostrovech a tripu za kamarádem Ondrou do Canary Ride, ale tam jsou na rychlo letenky hodně drahé a navíc těch minimálně pět a čtvrt hodiny letu mě odradilo. Nakonec teda nacházím přímý let na Mallorcu, který trvá dvě hodiny. Je teda čas zkusit zase nějakej jinej španělskej ostrov :)

Odlétám teda 5. května na pár dní a hned po příletu vidím, že jsem udělal dobře. Teplota přes den 23 – 26 stupňů, spousta lidí už se normálně koupe… O sluníčko není nouze… Tohle bude super! Dva dny před odletem jsem si také udělal průzkum půjčoven (je jich tu jen asi 5) a daleko nejlépe mi z toho vyšla Mallorca Vintage Motors. Všechno tam jde hladce, mají přehledný web, rychlé jednání, hodně dobré ceny a motorky, které se trefují do mého vkusu. Beru teda BMW R nine T Scrambler za 75 EUR / den.

Letos hodně na lehko. Baťoh, plavky, pár drobností… K tomu se dobře hodí i ten bajk… taky na něm nenajdete žádný zbytečnosti :) Poctivej boxer, kola na drátech, kožený sedlo, řidítka a na nich jeden budík ukazující rychlost. Tak dobře… tenhle kus měl oproti sérii vyhřívané rukojeti a kontrolu trakce. První jmenovanou věc jsem ráno a večer rád využil, druhou jsem zase s radostí deaktivoval.

Zcela upřímně.. moje první dojmy nebyly nejlepší. První den jsem z toho neměl moc radost. Silnice byly fakt úplně plné cyklistů a bílých aut z půjčoven (převážně Fiat 500) a jízdní požitek to teda nebyl. Průměrná rychlost klesla snad pod 50 km/h, ale aspoň to zachraňovalo počasí a nádherný výhledy. Další dny se to ale zlepšilo, tím spíš, když mě právě Ondra s Kanárů přijel navštívit :))

Ve dvou to byla zase úplně jiná sranda. A ani nevadí, že jsme měli papírově docela nevyrované stroje (BMW se 110 koni a starej dobrej Transalp se skromným stádem 60 plnokrevníků). Tohle byl fakt skvělej den se zatáčkáma od brzkého rána až do úsvitu. A taky se super obědem v restauraci na farmě…

Poslední den jsem pak ještě zakončil pozorováním východem slunce na ikonickým místě Cap de Formentor. To je přesně to místo, kam se přes den přes dopravní situaci skoro nedá dojet. Ale pokud svůj výjezd naplánujete třeba na sedmou hodinu ranní, je to pecka!

No a přesně tenhle ranní výjezd, jsem pro vás zaznamenal do videa. Takže pokud se chcete dozvědět více o Mallorce, půjčovnách o motorce BMW R nine T Scrambler a prožít tuhle situaci se mnou, pusťte si mé video:

 

Jako bonus jsem udělal malou mapku několika silnic a dobrých míst, které se mi na Mallorce líbili. Tak snad poslouží :) Užívejte.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.