KTM Duke 790 – Detailní videorecenze z Kanárských ostrovů

Žádné komentáře Share:
KTM Duke 790 test v češtině

Tak jsme se dočkali! KTM Duke 790 je konečně v testu. A čekání se vyplatilo, protože vás teď mohu vzít na trip na jednu z nejúžasnějších silnic: GC-65 na ostrově Gran Canaria.

KTM Duke 790 přezdívaná Skalpel je veledůležitá motorka rakouského výrobce, která vyplňuje mezeru mezi Dukem 690 a 1290. A že tam prostor fakt vzniká! Je to taky první řadovej dvouválec z Mattinghofenu a v tomto případě s úplně jiným projevem než jsme zvyklí třeba u BMW F800, Yamahy MT-07 nebo třeba Triumph Bonneville. Přesazené ojniční čepy o 75° skutečně znamenají, že motor ač koncepcí řaďák má projev a zvuk velkého svéhlavého Včka. Na malým prostoru tolik charakteru.

A to jsme se ještě nebavili o zvuku! Zvuk i v základu je jedním z nejlepších co jsem na motorkách slyšel. A tím spíš v takovýhl cenový hladině (motorka stojí 255 000 Kč). Zvuk je dost podobný Aprilii Shiver 900, která právě pod nádrží skrývá opravdový italský Véčko.

Další věc: rychlořazení. To tady funguje prostě na 1* a jen těžko pak chcete přesednout na něco “obyčejnýho”, kde se musíte natahovat po spojce. Rychlořazení ja na hodně motorkách, ale tady prostě na spojku kromě rozjezdu můžete zapomenout. Jde nahoru i dolu krásně prakticky při jakýmkoli množství plynu a otáčkách. A ty meziplyny… ach bože to je návykový.

Sportovní, moderní, lehká, náležitě obratná a přesná věc. KTM Duke 790. 105 koní a 87 NM dvouhlavňovýho agregátu více než dostačuje na jízdu na všech typech okresních silnic a určitě nabídne hodně zábavy i na okruhu. Ve městě je trochu svéhlává a to i díky omezenýmu pásmu použitelných otáček od 3 000 do 9 500 ot./min. Paradoxně trochu připomíná jednoválec KTM Duke 690, ale ten už teď za mě moc smyslu nedává. Dvouválec ho poráží na každé možné frontě.

Na dálnici do 170 km/h se dá, pak už hodně fouká. To je daný i sportovnějším posezem, předkloněním dopředu a prostě Ready To Race nastavením. Ale 225 km/h jede, to se vsaďte. Každýmu je ale jasný, že na cestování zvolí něco jinýho. Však v nabídce KTM se dá docela dobře něco najít :-)) Tak dost bylo psaní a pojďme se dívat… Pohodlně se usaďte, dosmažte popcorn a vítejte na ostrově Gran Canaria.

Tak snad se video líbilo. K motorce chystám ještě druhé video – speciál: Je lepší KTM Duke 790 nebo Yamaha XSR 900? Tak se těšte!

Líbí se vám moje práce? Přidejte se mezi odběratele mého Youtube kanálu, nebo mne sledujte na Facebooku či Instagramu.

 

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *