Honda CB650F – Stačí tenhle čtyřválec konkurenci i v roce 2018?

Žádné komentáře Share:
Honda CB 650 F test

Moje první velká motorka byla Honda CBF600S. V 18ti to bylo naprosto úžasný a tu motorku jsem miloval. Jsem z generace, kdy platilo, že velká motorka = 4válec. Zvuk a charakteristika, která k motorkám neodmyslitelně patří. To ale tak úplně neplatí v dnešním světě, kdy je točivý moment IN už i v motorkách a na vlně trendu jedou už nějakou dobu dvouválce a tříválce ve všemožných variantách.

Nejcitelněji je to vidět právě v třídě naháčů v kubaturách 600 – 800. Kam se poděli všechny Fazery, Bandity, GSRa, XJčka nebo Hornety? Místo nich dnes trhu dominuje Yamaha MT-07, Kawasaki Z650, Suzuki SV650 nebo třeba Ducati Monster 797 a 821. Všechno dvouválce. Klasický čtyři hrnky aby pohledal. A hledat je třeba dlouho, až přijdete na to, že jediné varianty v této kubatuře jsou:

  • Honda CB650F
  • Suzuki GSX-S 750
  • a případně u nás asi ani neprodávaná Benelli BN 602

Hondě jsem se těšil, že se svezu zase na lehkym čtyřválci, ale jak jsem Hondu dostal k testu, byl jsem taky trochu nervózní. Cítil jsem zodpovědnost zmapovat situaci a odpovědět na otázku, proč tyhle motorky na trhu skoro nejsou. Proč výrobci tlačí dvouválce a tříválce, nebo to snad primárně diktuje poptávka lidí? A je takovej čtyřválec Honda CB650F dobrá koupě v roce 2018? Neměli byste jít do nějakého výše uvedeného best-selleru? Čtyřválec Hondy má více koní než dvouválce střední třídy, ale oni zase argumentují vyšším točivým momentem v nižších otáčkách. Co je teda lepší? Ne všechny otázky jsem vyřešil, ale pokusil jsem se. Pokusil jsem se odpovědět a trochu si to užít. Motorku jsem vzal na jednu z úžasných silnic na kanárském ostrově Gran Canaria.

Tak teď už video test Hondy CB650F model 2018

Bohužel moc alternativ k téhle Hondě jsem zatím neotestoval. No možná by vás mohla oslovit Aprilia Shiver 900, která je jen o málo dražší, má mnohem větší objem a krouťák, podobný výkon, super zvuk a je o dost modernější. Srovnání se nabízí s Yamahou MT-07 a tu budu mít v testu na začátku srpna 2018.

Líbí se vám moje práce? Přidejte se mezi odběratele mého Youtube kanálu, nebo mne sledujte na Facebooku či Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.