SWM Superdual T – nezávislý test italského jednoválce

Žádné komentáře Share:

Další ze série mých testů motorek, které jsem pořídil v Itálii. Zajel jsem se podívat do Varese do továrny SWM, která tady vyrábí celou paletu jednoválcových strojů pro různé způsoby užití. Jedním z těch pro mě nejazjímavějších je SWM SUPERDUAL, postavený na Husquarně TE610 (rám a motor). Vždycky jsem měl rád BMW F650GS, Yamahu XT660 nebo třeba Aprilii Pegaso, ale dnes taková nová motorka na trhu prakticky není. S nějakou tou vyjímkou, jako je právě třeba SWM Superdual.

Motocykl se vyrábí ve dvou variantách – T a X, které se liší primárně ráfky kol a tím i svým zaměřením. Teréněšjí X nabízí kombinaci 21 a 18 palců, zatímco mnou testovaná vyjíždí na standardu cestovních endur 19 a 17. Za cenu 189 900 Kč získáte motocykl s poměrně bohatou výbavou, která čítá např. držáky bočních kufrů, padací rámy, přídavná světla, centrální stojan, blástry či kryt pod motorem. To jsou díly, za které se většinou dodatečně utratí desítky tisíc. Na druhou stranu se v této třídě jedná o ustupující koncepci jednoválcového motoru. Tak jaká je?


V příštích dnech až týdnech můžete na mém Youtube kanálu očekávat také video z prohlídky továrny SWM.. A pak samozřejmě spoustu jiných zajímavých věcí :-)

Líbí se vám moje práce? Přidejte se mezi odběratele mého Youtube kanálu, nebo mne sledujte na Facebooku či Instagramu.

SWM Superdual T - nezávislý test v češtině

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.