Test klasické Hondy CB 750 Four z roku 1972

Žádné komentáře Share:

Jestli má být něco nazýváno motocyklovým svátkem, tak právě tenhle den, který jsem zažil na Kanárských ostrovech. Bylo to 20. prosince, když mi místní kamarád půjčil jeho Hondu CB 750 Four K2 na celý den: „Tady máš klíče a nespadni s ní řekl“… A já samozřejmě nespadl a užil si to opravdu do sytosti.

Mnozí z vás ví velmi dobře, ale pro ostatní: Honda CB 750 je ikona. Jedna z nejznámějších, ne-li nejznámější název motocyklu na světě. V roce 1969 tahle motorka přepsala dějiny, když nabídla v seriově vyráběné motorce za slušnou cenu řadový čtyřtaktní čtyřválec navíc s 67 koňmi schopných komfortně upalovat 200 km/h. Kromě toho ale také kotoučovou brzdu v sérii, velkou 19 L nádrž, elektrický startér, čtyři výfuky či otáčkoměr. A to vše zabaleného do krásného designu.

Honda CB 750 Four z roku 1972 v testu

A já tu teď takovou motorku mám a to navíc na Kanárských ostrovech, kde je ježdění fakt radost. Minimum dopravy, úžasné zatáčky a počasí na 20. prosince až neuvěřitelné. Modrá Honda na kterou se díváte je z roku 1972 (model K2) v zásadě v originálním stavu. Michael je prvním majitelem a motorka má natočeno něco kolem 250 000 km! Jen se podívejte na tu úžasnou čtyřválcovou, vzduchem chlazenou strojovnu:

Motor Honda CB 750 SOHC rok 1972

A ty budíky? Ach tohle je nádhera…

Budíky Honda CB 750 Four 1972

Jak asi tušíte, tohle jsem si nemohl nechat pro sebe a celý můj zážitek s motorkou jsem zdokumentoval a mám ho tu teď pro vás. Udělejte si hezkou chvíli, uvařte si kávu do oblíbeného hrníčku a přeneste se semnou do 70. let… Tahle kráska stojí za to:

Líbí se vám moje práce? Přidejte se mezi odběratele mého Youtube kanálu, nebo mne sledujte na Facebooku či Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.