O vánočním dárku pro tátu – Honda Scrambler 250

Žádné komentáře Share:

Berte na vědomí, že text byl psaný v roce 2014. Některé… inu mnoho věcí už asi dnes asi neplatí :)) 

Posledních téměř pět let se živím internetovým marketingem, lektorstvím na univerzitě a v posledních dvou letech především pořádáním Marketing Festivalu. Nechci se teď vyjádřit špatně – ten obor mám rád a určitě se mu chci nadále věnovat… Jen cítím, že mne mé srdce táhne ještě někam trochu jinam.

Navzdory mé vrozené nešikovnosti jsme se s kamarádem a mj. zkušeným mechanikem Ondrou Vymětalíkem rozhodli v sprnu 2014 pronajmout zapadlou garáž v Brně a proměnit ji společně ve vysněnou dílnu na úpravy a renovace motocyklů. Klasických motocyklů ze 60-80. let japonské výroby. Tady se můžete podívat na fotky z dílny nebo si přečíst článek o naší slavnostní otevíraččce.

A i když máme vizi, být jednoho dne světoznámou motorkovou dílnou, kde se věci dotahují do nejdrobnějších detailů, musíme začít pěkně od začátku a pozvolna. Jako úplně první projekt s deadlinem vánoce jsme si určili renovaci a lehkou úpravu motorky pro mého taťku. Taťka byl od malička obrovský fanoušek motorek a je mi hrozně líto, když slyším vyprávění o motorkovém trhu v naší zemi v letech 1948 až řekněme 1990. Hodně kluků v té době snilo o tom někdy nějakou Hondu nebo Yamahu uvidět … snažit se představit si, jaké by to asi bylo, nějakou vlastit pak znamenalo čiré bláznovství. No … možná vás za srdíčko chytne tenhle článek včetně všech naskenovaných příloh, vřele doporučuji k vánočnímu počtení.

Naším cílem tedy bylo jednu takovou Hondu taťkovi věnovat. Jako základ jsme koupili poměrně vzácnou Hondu CL 250 S. Nepojízdnou ale relativně zachovalovou z Ebaye z Německa za asi 12 000 Kč. Motorka vyráběná v málo kusech v letech 1982 – 1984 se super spolehlivým jednoválcem Honda shodným s modelem XL250 (a také Honda CB250RS). V ČR na ní téměř nemůžete narazit.

Honda CL250S

Na začátku bylo třeba opravit závadu na motoru a probudit motorku poprvé k životu. Tady si to Ondra zachytil myslím velmi dobře:

Postupem času jsem nakoupil téměř desítky brusných a leštících kotočů a všemožných past a založil leštící oddělení :)) Učil jsem se to z návodů na internetu a využíval především českého výrobce MicronPlus – vřele doporučuji.

Leštění

leštění

Leštící linku jsme záhy doplnili o kvalitní mikronářadí Dremel a práce a její výsledky dostávají úplně nový rozměr :-)

Dremel leštění

Vzniká homemade lakovací centrum! :-)) Sami jsme překvapeni výsledky a kvalitou hned při prvním pokusu. Jen škoda, že na motorce tyhle díly nejsou tolik vidět.

Lakování dílů

Motorka dostává mj. nové pneu, řetězovku, oleje, filtry…

Honda CL250S

Je pátek 19. prosince, štědrý den za dveřmi a my teprve teď jedeme pro lakované díly – nádrž, blatník, boční kryty a světlo a samolepky dle našeho návrhu. Motorce jsme propůjčili novou identitu – Honda 250 Scrambler. A zároveň jsme si prověřili kvalitu našeho dodavatele na laky – víme, že s lakováním už nepůjdeme za nikým jiným než za MotoKenny.

MotoKenny.cz - lakování Hondy

Ten pocit před dokončením motorky, to bych vám přál zažít! A ještě když je to dárek…

Honda CL250S

Máme tu půlnoc z pátka na sobotu 19. prosince a v dílně se stále svítí. Konečně sestavujeme téměř hotový stroj… sedíme, pijeme kávu a kocháme se…

Honda Scrambler 250

Trocha pózování s barevně podobnou Yamahou XJR 1300. Docela krasavice, že?

Honda Scrambler 250 & Yamaha XJR 1300

Honda Scrambler 250 & Yamaha XJR 1300

Taťka vůbec nic netuší a to je paráda! Asi každý kluk by si přál takový dárek někdy dostat, nemyslíte? Na štědrý večer je třeba využít sousedů, kteří pozvou rodiče na panáka a opatrně dostat motorku do obýváku:

Honda Scrambler 250 pod vánočním stromkem

Zabalit a pak už jen čekat na reakci

Zabalená Honda Scrambler 250

A tu reakci … tu bohužel neumím popsat ale je to krásný pocit. Víc než to. Já jsem hrozně rád, že jsme mohli věnovat náš čas tomuto projektu a jsem obrovsky zavázán hlavně Ondrovi, že na tom se mnou zadarmo, pracoval. Druhý den to můžeme vyzkoušet a odladit nějaké mušky.

Taťka testuje Hondu Scrambler 250

Děkuji moc za zájem o článek a přeji všem krásné a pohodové vánoce a mnoho zdraví a úsměvu do nového roku. 

Přečtěte si také článek o unikátní Hondě Dream 50R nebo některý z cestopisů.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.