Husqvarna Svartpilen 401 v testu: Styl a hodně velká zábava

Žádné komentáře Share:
Husqvarna Svartpilen 401

Dost možná nejsem sám, kdo byl tak trochu šokován po představení konceptu Husqvarna Svartpilen a Vitpilen. Jednoválcové stroje ve verzích 401 a 710 postavené na sourozencích KTM Duke 390 a 690 se od nich odlišují velmi kontrovezrním vzhledem a také určitou jednoduchostí: v liniích motocyklu, ale třeba i ve zjednodušeném budíku před řidítky.

Musím se zcela upřímně přiznat, že jsem tyhle motorky viděl ze začátku hodně skepticky. Jednoválec za 160 000 Kč v případě 401čky a 260 000 Kč v případě 701čky mi přišlo hodně. To se ale trochu změnilo, když jsem v Bonmotu v Brně Svartpilena 401 poprvé viděl na živo. Vypadá fakt o dost líp než na fotkách. Vypadá hodně netradičně, luxusně ale zároveň jednoduše. A ta celá má skepse se ještě více posunula k optimismu po tom, co jsem si právě Svartpilena 401 vzal na prodloužený víkend. Minimálně v případě menší verze 401 už mohu uznat, že cena je ospravedlnitelná. Resp. myslím, že příplatek za exkluzivitu a design je tu na místě… U 701 ale dost možná budu přísnější v hodnocení, protože za tu cenu si můžete koupit opravdu velkou spoustu excelentních motorek. Namátkou Yamahu XSR 900 či KTM Duke 790… Ty jsou praktičtější a jejich tří nebo dvouválcové motory prostě musí zahrát víc muziky. Zpět ale k „malému“ Svartpilenu.

Husqvarna Svartpilen 401 test

Ten desing. On se samozřejmě nebude líbit každému. Od toho je kontroverzní. Když na motorce jedete, potkáte spoustu lidí, kteří vidí něco podobného na silnici poprvé. Jsou tam i negativní reakce (to bylo vidět i na mém Facebooku), ale většina je opravdu hodně pozitivních. Motorka se převážně líbí, je to něco jinýho. A já bych si ji taky nechal líbit, nebýt faktu, že je na mě opět malá. Holt my s výškou nad 190 cm máme u spoustu motorek no-go :-/

Husqvarna Svartpilen 401 přední světlo

V mém video testu Husqvarny Svartpilen 401 se dozvíte:

  • V čem přesně se motorka liší od KTM Duke 390?
  • Jaký je příplatkový výfuk Akrapovič?
  • Kupuju motorku do 35 KW – není ale jednoválec málo? Nemám koupit dvouválec?
  • Vibruje to? Stačí to na okresce silnějším motorkám?
  • To a mnoho dalšího …

Motocykl mi do testu zapůjčila firma Dypree ve Slavkově u Brna. Velký dealer Husqvaren, kde stojí odhadem přes deset Svartpilenů a Vitpilenů. Tam se na ně můžete zajet i podívat.

Dypree Slavkov u Brna

Potenciální konkurence Husqvarny 401 Svartpilen, kterou jsem otestoval

Líbí se vám moje práce? Přidejte se mezi odběratele mého Youtube kanálu, nebo mne sledujte na Facebooku či Instagramu.

A ještě pár fotografií. Tenhle prodloužený víkend jsem si fakt užil

Husqvarna Svartpilen 401 test v češtině Husqvarna Svartpilen 401 test v češtině

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.