Yamaha MT-07 2018: skutečně dobrá koupě

Žádné komentáře Share:
Yamaha MT-07 v testu

Tři z pěti Yamah MT už mám otestované. Po nejmenší MT-125 a nejdražší MT-10SP jsem si teď detailně proklepnul i středně výkonnou variantu, Yamahu MT-07, která je současně ze všech nejprodávanější. Pozitivní názory na motorku jsou slyšet prakticky ze všech recenzí v ČR i v zahraničí, a tak jsem se o tom chtěl na vlastní kůži přesvědčit.

První den při popojíždění po Brně jsem tomu nepropadl, ale to je spíš o mojí vlastní náladě. Pak už následovala sobota v zatáčkách za městem a celá neděle v jedné stopě. Byla to nádhera. Po víkendu se mi motorku fakt nechtělo vracet a dost dobře jsem pochopil její kvality. Především, proč tolik lidí upřednostňuje právě MT-07 nad tříválcem z MT-09 nebo nad srovnatelnými motorkami od konkurence.

Yamaha MT-07 je ohromně přátelská, čitelná motorka. Lehoučká, vhodná pro začátečníka, tím spíš, že se dá koupit za stejnou cenu i s 35 KW pro řidičák A2. A až získáte nějaké ty zkušenosti a větší řidičák, můžete otevírat na plný výkon. Ten podle mě potěší i zkušené řidiče, a to i ve městě, kde je motorka na výsost mrštná. Ale pak hlavně na okresce, kde se na plno projeví obratnost 182 kg lehké motorky. Dost prima. Samozřejmě nějaké nevýhody motorka má. Konkrétně nepotěší lidi vyššího vzrůstu, zvuk v základu není bůhvíco, nelíbí se mi titěrné, levně působící ovladače na řídítkách, stejně jako pro Yamahu typické rozpočtové páčky. Tlumiče při vyšší rychlosti na horším povrchu znervózní stroj i řidiče, ale od 169 000 Kč drahého, univerzálního naháče, jsem nečekal nic moc lepšího. Tolik můj komentář a teď pojďme na video.

Video test Yamahy MT-07 model 2018

Nějaké další fotografie z testování na Brněnsku

Motocykl mi zapůjčili k testu v Yamaha PEMM Brno a tímto moc děkuji.

Yamaha XSR900 a Yamaha XJR1300 Yamaha PEMM Brno

Jaké alternativy k MT-07 jsem otestoval?

  • Přímou konkurencí je Honda CB650F, která na to jde s klasickým čtyřválcem. Někomu možná sedne líp
  • Pro někoho může být atraktivnější Benelli Leoncino 500 Trail, který má víc retro styl a je schopnější v terénu
  • Za podobnou cenu se prodává i jednoválec Husqvarna Svartpilen 401 – pro někoho více stylová, ale určitě pomalejší a méně praktická

Líbí se vám moje práce? Přidejte se mezi odběratele mého Youtube kanálu, nebo mne sledujte na Facebooku či Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *